Zákaz provozu chladících zařízení , které mají špatný vliv na živ. prostředí

 

Vážení zákaznící a obchodní partneři,

 

je naší povinností Vás informovat o nařízení Evropské komise (Nařízení (EU) č. 517/2014 o fluorovaných skleníkových plynech „F-plynech“), ze kterého vyplývá, že od 1.1.2022 bude platit zákaz provozu chladících zařízení s novými (nově vyrobenými) F-plyny, které mají velmi vysoký dopad na životní prostředí.

 

Znamená to, že od 1.1.2022 bude platit zákaz prodeje a nemožnost servisu u vinoték a chladniček pro komerční použití, které ještě dnes v hojné míře (cca. 90% sortimentu na trhu) využívají neekologická chladiva tzv. měkké freony typu R134a.

 

Dobrá zpráva je, že LIEBHERRU se dané opatření nedotkne, protože již mnoho let používá u 100% sortimentu ekologické chladivo izobutan s označením R600a.

 

Tzn. že, koupí-li si zákazník vinotéku využívající chladivo R134a, tak v případě závady na chladícím agregátu po konci roku 2021 ji může ekologicky zlikvidovat.

 

Kompletní zpráva a zdroj viz příloha.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Provozovatel webu, Mojespotřebiče s.r.o., se sídlem Lidická 700/19, 602 00 Brno, IČ: 02862191, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.