Dřezy a baterie SINKS

Často kladené otázky


1. Z jakého materiálu je vyroben granitový dřez?

 

Jedná se o směs žulových písků (přírodní kámen), barviv a pojiva. Tato homogenní směs je při zvýšené teplotě odlita ve speciální formě. Kvalitu výsledného produktu pak nejvíce ovlivňuje podíl kamenné složky, který by neměl být nižší než 80 %. Významným faktorem je také typ použitého pojiva.

 

 

2. Jaké jsou granitové dřezy s akrylátovým pojivem?

 

Jsou vyráběny pomocí nejpokročilejší existující technologie, využívající spojení vysokého obsahu kamene (min. 80 %) a akrylátového pojiva. Díky tomu se vyznačují mimořádnou pevností, odolností proti vnějším vlivům, stálobarevností a hladkým neporézním povrchem. Představují kvalitativně to nejlepší, co lze v oblasti granitových dřezů pořídit.

 

 

3. Jaké jsou granitové dřezy s polyesterovým pojivem?

 

V zájmu dosažení nižších výrobních nákladů, začala být postupně vyvíjena technologie výroby, kde je jako pojivo použit polyester. Ten umožňuje použití výrazně levnějších odlévacích forem. Tato technologie je postupně zdokonalována a takto vyrobené dřezy se svou úrovní kvality čím dál více přibližují dřezům akrylátovým. Na tomto poli patří do absolutní špičky řada Sinks SGR.

 

 

4. Jak je to s antibakteriální ochranou?

 

Nejpokročilejší antibakteriální ochranu současnosti představuje nanotechnologie Aria Pura založená na bázi oxidu titaničitého (viz níže na této straně). Tuto technologii na českém a slovenském trhu nabízí pouze společnost Sinks, a to u vybraných modelů.

 

 

5. Z jakého materiálu jsou vyrobené nerezové dřezy Sinks?

 

Všichni renomovaní dodavatelé, Sinks nevyjímaje, používají výhradně nerezovou chromniklovou ocel legovanou v poměru 18/10 (AISI 304). Tento typ oceli je nejvhodnější k výrobě dřezů jak z hlediska samotného zpracování materiálu při výrobě, tak i pokud jde o odolnost či hygienické nároky. Pokud se na trhu setkáte s nápadně levným nerezovým dřezem, je velká pravděpodobnost, že byla použita ocel s nižším obsahem niklu. Takovýto dřez může již po prvním roce používání vykazovat neodstranitelné vady spočívající v narušení povrchu.

 

 

6. Z jak silného ocelového plechu se nerezové dřezy Sinks vyrábějí?

 

Dřezy Sinks jsou vyráběny z plechů o síle 0,5–1,2 mm. Údaj o tloušťce je uveden u každého konkrétního modelu. Vždy tak předem víte, jaký dřez kupujete. Na trhu se běžně objevují dřezy za velmi lákavé ceny s tloušťkou plechu 0,3–0,4 mm. Takovou koupi ale nelze doporučit. Už jen kvůli nemožnosti stabilní montáže baterie.

 

 

7. Jaké kuchyňské baterie najdu v sortimentu Sinks?

 

Nabízíme pouze baterie renomovaného italského výrobce, firmy Armando Vicario, která je v oboru již bezmála půl století pojmem. Jsou osazeny špičkovými keramickými kartušemi značky Sedal, a i díky tomu se vyznačují dlouhou životností a naprosto minimální poruchovostí. Samozřejmostí je prodloužená záruka a plný záruční i pozáruční servis v místě instalace.

 

 

8. Jak je to s otvory pro baterie či dávkovače?

 

Některé dřezy mají otvor pro baterii již z výroby. U většiny z nich tomu tak ale není. V těchto případech máte vždy možnost nechat si otvor za drobný poplatek 36 Kč zhotovit přímo od nás a dřez Vám bude doručen s již připraveným otvorem na místě, které sami určíte. Stačí toto vyznačit do objednávky.

 

 

9. Jaké příslušenství obsahují dřezy Sinks?

 

Každý náš dřez je dodáván s kompletním příslušenstvím, včetně montážních prvků. Drtivá většina dřezů obsahuje již v základním provedení sifon pro úsporu místa a pokud součástí není, lze jej dokoupit za 55 Kč. Díky tomu můžete vždy efektivně využít prostor ve skříňce pod dřezem.

 

 

10. S jak dlouhou záruční dobou mohu počítat?

 

Na produkty Sinks vždy dostanete záruku minimálně 5 let. Značná část produktů má ale záruku 10 nebo i 15 let.

 

 

11. Jaký záruční a pozáruční servis Sinks poskytuje?

 

Případné vady (reklamace) jsou řešeny naším odborně vyškoleným zaměstnancem, a to vždy v místě instalace. Výjimečně, pokud toto není možné, je se zákazníkem dohodnut další postup, vedoucí k rychlému vyřešení případu.

 

 

12. Jak je to s údržbou dřezů?

 

Žádný dřez na světě, ať už granitový či nerezový, není bezúdržbový. Nicméně platí, že pokud používáte čisticí prostředky dodávané výrobcem, jedná se o poměrně snadnou a ekonomicky příznivou záležitost. Např. pasta Sinks o objemu 250 ml za 149 Kč vydrží při běžné frekvenci použití v domácnosti několik let.

Provozovatel webu, Mojespotřebiče s.r.o., se sídlem Lidická 700/19, 602 00 Brno, IČ: 02862191, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.