Proč právě Liebherr?

Prestižní značka Liebherr :  je specializovaná německá firma na výrobu chladících systému, která již přes 60 let stanovuje standardy na poli chladící techniky. Cílem Liebherru je uspokojovat přání zákazníka v oblasti stále vyššího komfortu, snazší obsluhy a snižování spotřeby energie spotřebičů určených k chlazení.Pro informaci mohu uvést, že Liebherr s produkcí 2 mil. kusů chladících a mrazících systémů ročně patří k největším producentům v Evropě a to jak v chlazení pro domácnost, tak v chlazení pro gastro a laboratoře.

 

Kvalita Liebherr : Za tím účelem používá vysoce kvalitní materiály, do detailu perfektní zpracování, komfortní a přesné elektronické řízení chlazení a nejmodernější výrobní procesy zaručující vysokou kvalitu a spolehlivost produktů Liebherr. Za zmínku stojí, že veškeré plastové komponenty jsou po dobu 3 měsíců skladovány v odvětrávaných prostorách pro maximální odstranění případných nežádoucích pachů.To vše podtrhuje skutečnost, že i v dnešní době se výroba vestavných chladících systému realizuje v Německu v Oschenhausenu. Životnost chladící techniky Liebherr se pohybuje až kolem 20 let.

 

Úspora energií : Jelikož se chladničky a mrazáky z hlediska dlouhodobé spotřeby výrazně podílí na celkové spotřebě elektrické energie v domácnosti, tak Liebherr jako jedna z prvních firem zabývajících se chlazením přichází s energetickou třídou A+++ jež je o 50% úspornější než třída A+. Jak je dosaženo velmi nízké spotřeby? Podílí se na tom: Precizní elektronické řízení ve spojení s optimalizovanými chladícími komponenty, využití izolačních materiálů s velkou tlumící schopností (např. vakuum ve stěnách chladniček – princip termosky) a použití velmi účinných kompresorů s frekvenčním měničem (kompresor dokáže běžet na částečný výkon). Vyšší investice do této vysoce kvalitní a energeticky nenáročné chladničky se během několika let navrací díky značné úspoře elektrické energie.

 

Uchování čerstvých potravin : Jedním z primárních účelů kuchyně je co nejpohodlnější a nejjednodušší zpracování potravin a pokrmů. Kde se uchovávají potraviny a pokrmy? (v chladničce/mrazáku). Bez kterého spotřebiče se žádná kuchyň neobejde? (bez chladničky/mrazáku). Ano, lednice je jedním z nejdůležitějších spotřebičů v kuchyni z hlediska naplnění jejího primárního účelu. Málo kdo si kupuje potraviny za účelem okamžité spotřeby, proto každý potřebuje větší či menší chladničku, či mrazničku pro jejich uchování.Proto je lepší investovat do velmi kvalitní značky specializující se na chlazení než používat konvenční řešení jiných výrobců.

 

Estetičnost : Dalším z hlavních účelů kuchyně je její estetičnost. Máme rádi hezká místa a hezké věci. Jelikož v kuchyni trávíme hodně času, tak se zde chceme cítit příjemně. Navíc zde často zveme i návštěvy, na které chceme udělat příznivý dojem. Chladničky Liebherr tento dojem pouze posílí a podtrhují, jelikož se jedná o velmi pěkná řešení uchování potravin a to jak z hlediska externího řešení (u volně stojících chladiček), tak vestaveb.Uvnitř chladničky najdeme nerezové dekorativní prvky, elektronické/dotykové ovládání s LCD displayem, police a přihrádky z vysoce jakostních materiálů jako např. tvrzené sklo, měkčené ABS plasty nebo např. LED osvětlení, které je u třídy Premium integrované přímo do bočních stěn chladničky ve formě LED sloupků, které slouží i jako držák poliček. LED osvětlení obsahuje ve třídě Premium i BioFresh zóna a mrazící část. Teleskopické pojezdy pro snadné vysouvání přihrádek.

 

Praktičnost : Chladničky Liebherr přináší mnoho podstatných detailů i v této oblasti. Především se jedná o maximalizaci objemu úložného prostoru, který je nadstandardní oproti mnoha jiným výrobcům a to jak u chladniček, tak mrazniček. Zvláště u mrazáků je rozdíl oproti konkurenci velmi patrný. Hlučnosti se pohybují v rozmezí 33 – 41 dB v závislosti na konkrétním modelu a to i u modelů s automatickým odmrazováním a výrobníkem ledu. Dále se jedná například o plně výškově nastavitelné police a přihrádky z vysoce jakostního tvrzeného skla, které jsou lemované nerezový lištami. Nosnost každé skleněné police je oficiálních 25 kg, ale neoficiální hodnota se pohybuje až kolem 50 kg.

 

BioFresh Liebherr : V chladničce dále můžeme mít BioFresh zónu, kde je díky optimálním podmínkám možné skladovat potraviny až čtyřikrát déle než v klasické chladničce a to při zachování všech vitamínů a svěžesti potravin. Přihrádky BioFresh jsou vždy na teleskopických pojezdech. Pakliže upřednostníme chladničku bez zóny BioFresh, tak klasické přihrádky na zeleninu v chladničce jsou rovněž na teleskopických pojezdech (v třídě Premium), nebo jsou použita integrovaná ložiska ve dně chladničky pro snadnější manipulaci s přihrádkou. Přihrádky na zeleninu jsou o desítky procent objemnější než u většiny ostatních výrobců. Zásuvky v mrazáku jsou dokola uzavřené kvůli maximální efektivnosti mrazení a tím i maximální úspoře energie. Rovněž mají průhledná čirá čela pro lepší přehled o uložených potravinách. Mezi zásuvkami v mrazící části jsou navíc skleněné police, které mají jak praktickou funkci poličky, tak funkci z hlediska lepší izolace jednotlivých šuplíků proti úniku chladu při otevření dvířek, navíc se mrazák snáze udržuje v čistotě. Všechny vestavby se rovněž velmi snadno instalují do nábytkových korpusu.

 

Super rychlé zamrazení : Teplota po stisku tlačítka Super Frost klesne krátkodobě na -32ᵒC, díky čemuž se z potravin nevytratí důležité vitamíny. Po krátké době se teplota automaticky vrátí na nastavenou hodnotu nejčastěji -18ᵒC. Super rychlé zchlazení potravin (pouze u modelů s dvouokruhovým systémem chlazení a mrazení Duo Cooling, nebo u chladniček), kdy teplota po stisku tlačítka Super Cool klesne krátkodobě na 2ᵒC, díky čemuž se potraviny rychle zchladí a vydrží následně déle čerstvé. Po chvilce se teplota automaticky vrátí na nastavenou hodnotu nejčastěji 5ᵒC.

 

Dynamický systém : Chlazení s ventilátorem (u většiny modelů) pro dynamické proudění vzduchu v chladničce, aby byla vždy a v každé části zajištěna stejná teplota a aby byly potraviny rychleji zchlazeny na požadovanou teplotu.

 

Provozovatel webu, Mojespotřebiče s.r.o., se sídlem Lidická 700/19, 602 00 Brno, IČ: 02862191, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.