Romo - tradiční česká značka

HISTORIE ZNAČKY ROMO


Prvopočátky značky Romo se datují do roku 1949, kdy vznikl z dílny opravy elektrospotřebičů ve Fulneku podnik ROMO. Jedním z prvních výrobních programů se staly montáže obecních rozhlasů a veřejného osvětlení, z něhož vznikl i nynější název Romo. Za více než 50 let existence společnosti se tato značka dostala do širokého povědomí řady zákazníků nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí.

V roce 1953 společnost vyrobila první vířivé pračky, které byly postupně inovovány do velmi oblíbených kombinovaných praček představující spojení tradiční vířivky s odstředivkou prádla.

Vysoká technologická úroveň byla prokázána v roce 1957, kdy byl úspěšně ukončen vývoj první automatické pračky pro domácnosti a malé prádelny.

Koncem 60let a začátkem 70let dosáhl podnik největší technologické modernizace nejen ve všech základních provozech fulnecké oblasti, ale úspěšně dokončil také výstavbu a zahájil výrobu v závodě v Ostravě.

Podnik ROMO se v průběhu 80let stal velmi významným výrobcem elektromotorů, praček a odstředivek prádla pro domácnosti, průmyslových praček a dodavatelem velkoprádelenské techniky pro oblast služeb.

V roce 1991 došlo k významným strukturálním změnám a ze státního podniku vznikla firma s názvem ROMO a.s. Došlo k její privatizaci a vytvoření nového systému řízení v podobě holdingového uspořádání společnosti.

V průběhu následujících let byl klasický sortiment praček na ústupu, což vedlo majitele firmy ROMO a.s. k diverzifikaci obchodních aktivit a rozšíření portfolia o automatické pračky a myčky nádobí, v roce 1994 o sortiment chlazení a sporáky a dvojkombinace myček s varnou deskou.

V současnosti se značka ROMO profiluje v oblasti výroby ekologických automatických praček a klasických vířivých praček a také v prodeji a výhradní distribuci kvalitního evropského chlazení a sporáků.

Definicí chlazení ROMO je především úspora energie – většina spotřebičů je zařazená v en. třídě A++ nebo A+++ a také vysoká kvalita zpracování.

Sporáky ROMO jsou synonymem praktičnosti, především vynikají obrovským vnitřním prostorem trouby a také maximální možnou výbavou v dané cenové kategorii.

Všechny výrobky ROMO splňují přísné normy použitých dílů a zpracování a jejich kvalita je ve 100% několikrát během výrobního procesu kontrolována.

Provozovatel webu, Mojespotřebiče s.r.o., se sídlem Lidická 700/19, 602 00 Brno, IČ: 02862191, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.