Odsavače Falmec

  • Falmec je italský výrobce luxusních odsavačů par, který je na trhu již několik desítek let a zastává hodnoty jako jsou: kvalita, design a inovace.
  • Falmec patři mezi tři největší výrobce odsavačů par v Itálii. Výroba je realizována na robotizovaných výrobních linkách ve vlastním výrobním závodu v italském městečku Vittorio Veneto. Podíl strojové a ruční práce je v poměru 1:1. Falmec produkuje přibližně 200000 ks odsavačů ročně a vyváží odsavače do více než 60 zemí světa.
  • Falmec má vlastní vývoj a sám si z komponentů vyrábí veškeré součásti odsavačů včetně motorů.
  • Falmec se maximálně specializuje na výrobu digestoří pro vlastní potřebu a značku – vše je podřízeno snaze o dosažení komplexního sladění kvality, designu a inovátorského pojetí v oblasti odsavačů par.
  • Falmec má široky sortiment více než 100 modelů odsavačů ve 150 různých provedeních.

 

Falmec má v nabídce 10 kategorií odsavačů + varné desky:

1.      E-ion Systém – řada luxusních závěsných odsavačů s aktivním ionizerém – pro zajištění maximálně svěžího a čistého vzduchu v domácnosti.

2.      Silence NRS – extrémně tiché odsavače využívající technologii Noise Reduction System – pro maximální komfort a tichost při vaření.

3.      Design + – odsavače s nevšedním a neotřelým designem – např. použití Brillant steel leštěného nerezu s extra lesklou povrchovou úpravou.

4.      Design – designové odsavače vyrobené z potravinářské oceli AISI 304, která zajišťuje maximální odolnost a ochranu odsavače před vznikem povrchové koroze.

5.      Fasteel – speciální proti-otisková povrchová úprava nerezu – zajišťující maximální praktičnost při použití při vaření a smažení.

6.      A+ – maximálně úsporné odsavače pro použití u ekonomicky a ekologicky pojatých domácností.

7.      White – bílá nebyla nikdy bělejší – nanášení bílé barvy epoxidovou metodou na designové nerez odsavače.

8.      Mirabilia – kombinace skla a nerezu – lampový design pro vytvoření dominantního prvku v kuchyni.

9.      Professional – odsavače určené pro použití v náročných podmínkách a pro použití v profesionální gastronomii.

10.   Classic – rustikální odsavače do rustikálně pojatých kuchyní.

 

Varné desky – s integrovaným ovládáním odsavače, které je možné spárovat s odsavači par, které využívající dálkové ovládání (radio remote control). Díky varné desce Falmec máte vaření i odtah par pod kontrolou!

 

Vysoká kvalita:

1.      Použití nejkvalitnější oceli AISI 304 s příměsí chromu a niklu zabraňující povrchové korozi (většina jiných výrobců používá levnější ocel s označením AISI 430).

2.      Vnitřní části digestoří jsou lakované.

3.      Digestoře mají svařované, zarovnané a vyleštěné spoje a rohy (ostatní výrobci skládané, nýtované).

4.      Každá digestoř je před zabalením testována (elektronika i motor).

5.      Spolehlivost velmi vysoká 99,5%.

6.      Jednotlivé díly jsou certifikovány evropskými certifikáty IMQ CB, CE.

 

4 nejpoužívanější vnitřní motory:

450 m3/hod – použití 5% odsavačů – průměr potrubí 120 mm.

600 m3/hod – použití 10% odsavačů – průměr potrubí 120 mm.

800 m3/hod – použití 75% odsavačů – průměr potrubí 150 mm.

950 m3/hod – použití 5% odsavačů – průměr potrubí 150 mm.

Jiné varianty motorů – cca 5% odsavačů.

 

3 externí motory pod střechu:

950 m3/hod – pro použití hlavně u stropních odsavačů. Dále je možné motor použít u jakéhokoliv jiného odsavače Falmec, který má elektronické ovládání a je v něm běžně používaný motor s odtahem 800 m3/hod – průměr potrubí 150 mm.

1100 m3/hod – použití stejné jako u 950 m3/hod – průměr potrubí 150 mm.

1300 m3/hod – použití stejné jako u 950 m3/hod – průměr potrubí 200 mm.

 

2 externí motory na venkovní fasádu domu:

1000 m3/hod – pro použití hlavně u stropních odsavačů. Dále je možné motor použít u jakéhokoliv jiného odsavače Falmec, který má elektronické ovládání a je v něm běžně používaný motor s odtahem 800 m3/hod – průměr potrubí 150 mm.

1500 m3/hod – použití stejné jako u 1000 m3/hod – průměr potrubí 200 mm.

 

1 plochý SLIM motor:

800 m3/hod – pro použití pouze u stropních odsavačů, kde je nízký podhled cca 20 cm – průměr plochého potrubí 90x220 mm.

 

Při použití externího motoru v odsavači, který má standardně v sobě zabudovaný motor s odtahem 800 m3/hod – musí být vnitřní motor vyjmutý, aby bylo možné použít motor externí -  k externímu motoru je dodáván 7 m dlouhý propojovací kabel.

Uhlíkové filtry – u vybraných odsavačů jsou použity speciální corbon-zeo filtry pro absorbci pachů i vlhkosti. Jinak je u každého odsavače standardně přibalen uhlíkový filtr pro absorbci pachů. Životnost filtrů je cca 3 roky. (U většiny ostatních výrobců odsavačů se za filtry připlácí).

Tukové filtry – Falmec běžně používá 5, nebo 6 vrstvé hliníkové filtry, u vybraných odsavačů jsou 7 vrstvé a 8 vrstvé tukové filtry s 6 vrstvami hliníku a 1, nebo 2 vrstvami nerez oceli. Tukové filtry mohou být opláchnuty v myčce.

Osvětlení – u 90% odsavačů Falmec je použito moderní LED osvětlení. Rozdíl mezi LED a halogen osvětlením:

1.      Halogen žárovka má výdrž 2 tis. hod. – spotřeba 20 W

2.      LED dioda má výdrž 50 tis. hod. – spotřeba 1-2 W

 

 

Váš Team e-shopu Moje spotřebiče.cz

 

https://www.vip-interier.cz/?utm_source=mojespotrebice&utm_medium=banner&utm_campaign=doplnky

Provozovatel webu, Mojespotřebiče s.r.o., se sídlem Lidická 700/19, 602 00 Brno, IČ: 02862191, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.