Libherr - 15 000 000 spotřebiču v Lienzu

Liebherr je vysoce specializovaná německá firma na výrobu chladících systému, která již přes 60 let stanovuje standardy na poli chladící techniky. Cílem Liebherru je uspokojovat přání zákazníka v oblasti stále vyššího komfortu, snazší obsluhy a snižování spotřeby energie spotřebičů určených k chlazení. S produkcí 2 000 000 kusů chladících a mrazících systémů ročně patří k největším producentům v Evropě a to jak v chlazení pro domácnost, tak v chlazení pro gastronomii a laboratoře.
Komfortní a přesné elektronické řízení chlazení a nejmodernější výrobní procesy zaručující vysokou kvalitu a spolehlivost produktů Liebherr. Za zmínku stojí, že veškeré plastové komponenty jsou po dobu 3 měsíců skladovány v odvětrávaných prostorách pro maximální odstranění případných nežádoucích pachů. To vše podtrhuje skutečnost, že i v dnešní době se výroba vestavných chladících systému realizuje v Německém Oschenhausenu. Životnost chladící techniky značky Liebherr se pohybuje běžně kolem až 20 let.
Jelikož se chladničky a mrazáky z hlediska dlouhodobé spotřeby výrazně podílí na celkové spotřebě elektrické energie v domácnosti, tak Liebherr jako jedna z prvních firem zabývajících se chlazením přichází s energetickou třídou A+++ jež je o 50% úspornější než třída A+. Jak je dosaženo velmi nízké spotřeby? Podílí se na tom: Precizní elektronické řízení ve spojení s optimalizovanými chladícími komponenty, využití izolačních materiálů s velkou izolační schopností (např. vakuum ve stěnách chladniček stejně jako u termosky) a použití velmi účinných kompresorů s frekvenčním měničem (kompresor dokáže běžet nejvhodnější výkon, pro konkrétní situaci). Vyšší investice do této vysoce kvalitní a energeticky nenáročné chladničky se během několika let navrací díky značné úspoře elektrické energie.
Super rychlé zamrazení, kdy teplota po stisku tlačítka Super Frost klesne krátkodobě na -32°C, díky čemuž se z potravin nevytratí důležité vitamíny. Po krátké době se teplota automaticky vrátí na nastavenou hodnotu (nejčastěji -18°C). Super rychlé zchlazení potravin (pouze u modelů s dvouokruhovým systémem chlazení a mrazení Duo Cooling, nebo u chladniček), kdy teplota po stisku tlačítka Super Cool klesne krátkodobě na 2°C, díky čemuž se potraviny rychle zchladí a vydrží následně déle čerstvé. Po chvilce se teplota automaticky vrátí na nastavenou hodnotu nejčastěji 5°C. Dynamický systém chlazení s ventilátorem (u většiny modelů) pro dynamické proudění vzduchu v chladničce, aby byla vždy a v každé části zajištěna stejná teplota a aby byly potraviny rychleji zchlazeny na požadovanou teplotu.

 • BioFresh – zóna s klimatem, které udrží potraviny až 4x déle čerstvé než v chladící části a to při zachování všech vitamínů a minerálů. Nedochází k vysychání ovoce a zeleniny. Koncentrace vitamínu C se v ovoci a zelenině lehce navýší. S touto technologií přišel Liebherr jako první před 20 lety. Potraviny vydrží déle čerstvé díky přesně dané teplotě těsně nad nulou (teplotu lze nastavit v rozmezí 0°C až 3°C) a jednoduchému posuvníku, kterým se nastavuje vlhkost v přihrádkách (vysoká vlhkost 95% je ideální pro ovoce a zeleninu a nízká vlhkost 55% je optimální pro maso, uzeniny a mléčné výrobky).
  U vestaveb je vždy v horní přihrádce BioFresh nízká vlhkost, která je optimální pro skladování masa, ryb, uzenin a mléčných výrobků. U ostatních přihrádek BioFresh je nastavitelná vlhkost pomocí posuvníků. Kde je možné mít buďto vysokou míru vlhkostí (optimální klima pro ovoce a zeleninu), nebo nízkou míru vlhkosti (optimální pro maso, uzeniny, ryby a mléčné výrobky).
  V zóně Bio Fresh vyvinuté Liebherrem nedochází k ukládání zkondenzované vody v přihrádkách z důvodu špatné cirkulace vzduchu, rovněž zde není problém s teplotními výkyvy v jednotlivých přihrádkách, tak jako tomu může být u některých jiných výrobců. Nadbytečná vlhkost je vždy odvedena do kondenzační nádobky, kde se bezpečně odpaří. Tím se liší technologie Bio Fresh od ostatních podobných systému jiných výrobců.
 • BioFresh Plus (u nejluxusnějších modelů volně stojících lednic) – kromě nastavitelné vlhkosti v přihrádkách Bio Fresh se dá nastavit i optimální teplota pro různé typy potravin tj. -2°C pro ryby a mořské plody; těsně nad 0°C maso, uzeniny, mléčné výrobky; +6°C pro tropické ovoce a zeleninu.
 • NoFrost – automatické odmrazování mrazáku. Díky vertikálnímu uložení výparníku je tento systém skutečně funkční. Řada jiných výrobců má výparník uložený do horizontální polohy, což nemusí být vždy zcela bez údržbové. Technologie NoFrost není ceněná jen pro automatické odmrazování, ale i pro funkci šokového zmrazení potravin, což zaručuje, že nedojde k narušení vláken potraviny z důvodu pomalého rozpínání vody v potravině.
  POZNÁMKA: Chladnička je vždy automaticky odmrazovaná. Smart Frost – úprava mrazáku s významně omezenou tvorbou námrazy a to až o 70% oproti konvenčnímu mrazení s odkrytými deskovými výparníky. Mrazící obvod je zapuštěné do bočních stěn, stropnice a podlážky. Díky tomu je mrazící prostor objemnější, je zcela hladký a nenarušují jej mrazící výparníky, takže v případě potřeby je možné mrazák použít i jako mrazící box a navíc se snadno vytírá.
 • DuoCooling – 99% vestaveb Liebherr jsou jedno kompresorové, kvůli úspoře energií. Pro oddělenou regulaci teploty v chladničce a mrazáku se využívá dvouokruhový systém chlazení. Tzn. můžeme zvlášť regulovat teplotu v chladničce a zvlášť v mrazáku, i když máme jeden kompresor. Bez tohoto systému regulujeme teploty sdruženě. Tzn. zvýšení teploty v chladničce, vyvolá zvýšení teploty v mrazničce. SoftSystem – automatické měkké dovírání dvířek od úhlu 45? pomocí tlumících pístů s pevným uchycením nábytkových dvířek na dvířka lednice. Výdrž až 100 tisíc otevření a zavření dvířek s plně naloženými přihrádkami. Nestane se tedy, že dvířka zůstanou otevřená.Uchycení nábytkových dvířek nábytku s dvířky lednice pomocí pojezdů levnější alternativa s výdrží až 50 tisíc otevření a uzavření.Zaměnitelná strana otevírání dvířek, podle potřeby u všech modelů.
 • Soft Telescopic – přihrádky s plně výsuvnými teleskopickými pojezdy s tlumeným dojezdem, pro snadnější manipulaci a maximální komfort.
 • IceMaker – plně automatický výrobník ledových kostek s pevným připojením k vodovodu, nebo s nádržkou na vodu v chladničce. V mrazáku je přihrádka s objemem až na 1 kg ledových kostek.
  Navíc LIEBHERR má nyní důvod k oslavě :-) .V Lienzu Byl vyroben již patnáctý miliontý spotřebič. Je jím vinotéka Vinidor WTes 5872. Připojte se s námi k této oslavě a využijte možnosti 5-ti leté záruky ZDARMA.

https://www.vip-interier.cz/?utm_source=mojespotrebice&utm_medium=banner&utm_campaign=doplnky

Provozovatel webu, Mojespotřebiče s.r.o., se sídlem Lidická 700/19, 602 00 Brno, IČ: 02862191, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.