Zákaz provozu chladících zařízení , které mají špatný vliv na živ. prostředí

 

Vážení zákaznící a obchodní partneři,

 

je naší povinností Vás informovat o nařízení Evropské komise (Nařízení (EU) č. 517/2014 o fluorovaných skleníkových plynech „F-plynech“), ze kterého vyplývá, že od 1.1.2022 bude platit zákaz provozu chladících zařízení s novými (nově vyrobenými) F-plyny, které mají velmi vysoký dopad na životní prostředí.

 

Znamená to, že od 1.1.2022 bude platit zákaz prodeje a nemožnost servisu u vinoték a chladniček pro komerční použití, které ještě dnes v hojné míře (cca. 90% sortimentu na trhu) využívají neekologická chladiva tzv. měkké freony typu R134a.

 

Dobrá zpráva je, že LIEBHERRU se dané opatření nedotkne, protože již mnoho let používá u 100% sortimentu ekologické chladivo izobutan s označením R600a.

 

Tzn. že, koupí-li si zákazník vinotéku využívající chladivo R134a, tak v případě závady na chladícím agregátu po konci roku 2021 ji může ekologicky zlikvidovat.

 

Kompletní zpráva a zdroj viz příloha.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://mail.ono.cz/contact1/contactform.php
https://www.vip-interier.cz/?utm_source=mojespotrebice&utm_medium=banner&utm_campaign=doplnky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

V pořádku